ESET logo

ESET Firemné a produktové logo

Súčasné logo ESETu, jedného z globálnych lídrov IT bezpečnosti, vzniklo evolúciou staršieho návrhu v roku 2001. Pôvodnej kartuši, orámovanému nápisu, sme dali hlbšiu myšlienku. Stvorili sme pilulku na vyliečenie chorého počítača. Hoci sa celková filozofia posunula od liečenia nákazy k proaktívnej detekcii, logo sa s malými obmenami používa dodnes. A ESET si dnes namiesto Antivirus Vendor hovorí Internet Security Partner.

Realizácie:
  • Design
  • Logo
  • Produktové logo
  • Ikona aplikácie
  • Typografia
studio 001 eset logo 01

Firemné logo

Ikonická tabletka na neduhy digitálneho sveta sa zrodila na prelome milénia. V tom čase vírusy vyčíňali ešte na disketách a harddiskoch stolných počítačov. Internet mal málokto. Časom toto logo zažilo menšie štylistické obmeny, ako odlesky a gradienty, no v princípe ostalo nezmenené už takmer dve dekády. V súčasnosti je doplnené o firemný slogan Enjoy Safer Technology.

studio 001 eset logo 02
studio 001 eset logo 04
studio 001 eset logo 4

Produktové logo

Vlajkovou loďou a základným produktom ESETu bol dlhé roky NOD32 Antivirus. S postupnou expanziou firmy a potrebou diferenciácie sa rozrastalo i portfólio produktov. V súčasnosti existuje tucet produktov pre home segment (consumer) a desiatky pre business. Takáto široká rodina potrebuje jasné a predvídateľné pravidlá pri zavádzaní nového produktu. Tieto pravidlá fungujú konzistentne už po niekoľko generácií produktov.

studio 001 eset logo 05
studio 001 eset logo 07
studio 001 eset logo 08
studio 001 eset logo 7

Ikona produktov ESET

Logo ESET zjednodušené na minimum. Ostalo charakteristické zakrivenie a prvé písmeno z názvu. Ikona funguje rovnako dobre v mikro podobe na task bare vo Windowse alebo pekne vykreslená na dotykovom displeji.

studio 001 eset logo 11
studio 001 eset logo 11
studio 001 eset logo 12
studio 001 eset logo 13
Kontaktujte nás Zdieľať na FB