Softec

Softec Web a identita jedného z IT lídrov

Softec je softvérovo-konzultačná spoločnosť. Ich produktom sú veľké informačné systémy na mieru, predovšetkým pre finančný trh. Zadaním pre Studio 001 bol redizajn loga, firemných materiálov a webu. Hlavným dôvodom na novú identitu bol presun ťažiska firmy smerom ku konzultačnej činnosti. Od tvrdých jedničiek a núl k mäkším ľudským procesom.

Navrhli sme motív vlnenia – hľadanie spoločnej rovnováhy a súzvuku s klientom. Nové logo na spôsob buttonu vrátane zodpovedajúceho sloganu. Farebný kód pre jednotlivé segmenty trhu s dôrazom na modré finančníctvo. Výsledkom našej práce bol dizajn manuál, návrhy printov a digitálnych prezentácií a predovšetkým firemný web. Redizajn sme uviedli do sveta na microsite k 25. výročiu spoločnosti.

Realizácie:
  • Brand
  • Logo
  • Print
  • Web design
studio 001 softec brand design
studio 001 softec logo design2x
studio 001 softec colors design2x
studio 001 softec rollup design

Web

Responzívny dizajn je založený na obsahových moduloch, z ktorých sa dá vyskladať takmer všetko. Sú tu typické prvky novej identity — farebné nadpisové štítky s vlnením, voľba písma, výber a tonalita fotografií. Vzhľadom na živú povahu webu, obrázky reprezentujú stav tesne po dokončení návrhov.

studio 001 softec website design 01
studio 001 softec website design 02
studio 001 softec website design 03