Slovenský olympijský a športový výbor

Slovenský olympijský a športový výbor

Identita a web pre strešnú organizáciu športu

Najdôležitejšia inštitúcia, ktorá zastupuje slovenských športovcov vo svete, nás oslovila s požiadavkou na novú identitu. Tá mala vyjadrovať pripravovanú zmenu v postavení SOV (vtedy ešte bez slova “športový”) ako strešnej organizácie slovenského športu. Súčasťou zadania bolo zjednotiť logá podriadených inštitúcií a rozdrobenú vizuálnu komunikáciu.

Tento náročný proces zahŕňal dôkladný rešerš svetových organizácií, niekoľko kôl redizajnu loga, konzultácie s heraldikom ohľadne štátneho symbolu, sedenia s pracovnou skupinou k olympijským dresom, prípravu kompletného setu piktogramov olympijských športov a dizajn nového webu. V Studio 001 sme vytvorili systém logotypov inštitúcií, marketingové logo Team Slovakia, piktogramy športov a vizuálnu podobu sloganu. Všetky prvky zladené spoločným vizuálnym jazykom – svižnou linkou, modrou farbou a písmom Jigsaw.

studio 001 sosv logo design
studio 001 sosv card design2x
Mask Group 612x
studio 001 sosv logos design
studio 001 sosv icons design
studio 001 sosv mug design2x
studio 001 sosv hoodie design2x
studio 001 sosv hodinky

Web

Hlavnou úlohou nového webu SOŠV má byť prepojenie športového infotainmentu s osvetovou funkciou. Mix aktualít (články, videá, podcasty) s databázou olympionikov, súčasných aj minulých. Viac než pekné galérie to majú byť tabuľky, prehľady, góly, body a sekundy. Vzhľadom na živú povahu webu, obrázky reprezentujú stav tesne po dokončení návrhov.

studio 001 sosv website design 02
studio 001 sosv website design 01
studio 001 sosv website design 03
studio 001 sosv kolekcia pre deti logo design
studio 001 sosv kolekcia pre deti tricko design
studio 001 sosv kolekcia pre deti batoh design
studio 001 sosv kolekcia pre deti plagat design