Martinus

Martinus Tisíce príbehov. Jedno kníhkupectvo.

Martinus je najpopulárnejšie internetové a dnes už aj kamenné kníhkupectvo na Slovensku. Love brand. Zmyslom aktualizácie už existujúcej vizuálnej identity bolo zjednotiť často nesúrodé prístupy v celkovej komunikácii značky. Vytvoriť pravidlá pre ďalšiu implementáciu. Redizajn sme poňali zásadne, no zároveň citlivo s ohľadom na realizačné možnosti grafikov z Martinusu. Vytvorili sme spoľahlivý framework na každodennú prácu, v rámci ktorého môžu nezávisle fungovať ďalšie kreatívne koncepty, napríklad sezónne kampane Martinusu.

Realizácie:
  • Design
  • Brand
  • Logo
  • Typografia
  • Design manuál
  • Printy
  • Plagáty
  • Elektronické šablóny dokumentov
studio 001 martinus ci v02 01
studio 001 martinus ci v02 03

Knihy a farby

Jednotiacim prvkom novej identity je motív knižiek, poskladaných na sebe. Knižky tvoria hlavičku na eventových i produktových plagátoch, prípadne fungujú voľnejšie s citátmi na tričkách, vizitkách, či taškách. Základná farba je i naďalej červená, no navrhli sme širokú paletu doplnkových. Farby sú zvolené s ohľadom na použitie v printe i na webe, každá v jasnom, strednom i tmavšom odtieni, aby sa poltóny dali dobre kombinovať.

studio 001 martinus ci v02 02
studio 001 martinus ci v02 9

Typografia a šablóny

Pri príležitosti skrátenia názvu firmy na Martinus sme aktualizovali logo s elegantnejšími krivkami a vybrali vhodnú písmovú rodinu (Tabac). Riešili sme orientačný systém na predajniach, darčekové poukážky, záložky, tašky i tričká. Pre každodennú prácu sme vytvorili šablóny plagátov v kníhkupectvách, či viacstranové dokumenty. To celé je zhrnuté do jasných pravidiel v rámci manuálu vizuálnej identity.

studio 001 martinus ci v02 04
studio 001 martinus ci v02 05
studio 001 martinus ci v02 09
studio 001 martinus ci v02 06
studio 001 martinus ci v02 07

Martinews. Interný firemný časopis.

Dizajn vzorového 16-stranového čísla s novinkami zo zákulisia. Priame a svieže farby, práca s veľkými iniciálami, hra s nadpismi a perexmi.

studio 001 martinus ci v02 10
studio 001 martinus ci v02 11
Kontaktujte nás Zdieľať na FB